Přeskočit navigaci
CZ vanaivan.cz - CZ EN vanaivan.cz - EN PL vanaivan.cz - PL VI vanaivan.cz - VI ID vanaivan.cz - ID ZH vanaivan.cz - ZH ES vanaivan.cz - ES JA vanaivan.cz - JA RU vanaivan.cz - RU SK vanaivan.cz - SK EO vanaivan.cz - EO DE vanaivan.cz - DE KO vanaivan.cz - KO IT vanaivan.cz - IT HU vanaivan.cz - HU

Vanaivan

...svět nejen pro skauty

SENIORSKÝCH SKAUTŮ SE SEŠLO MÁLO, ČINNOST PŘESTO ZAHÁJILI

Kopřivnice (dam) – Zhruba dvě stě čtyřicet kopřivnických skautů zahájilo o minulém víkendu nový oddílový rok. V sobotu zahajovali po prázdninách činnost 1. a 2. oddíl sídlící v centru Vanaivan, o den později pak zahajovací schůzky proběhly také v klubovně v Katolickém domě, kde sídlí 3. a 4. oddíl křesťanských skautů.
 
Novinkou letošního roku je také speciální družina určená seniorským zájemcům o skauting. „Chtěli jsme podobnou družinu zřídit již delší dobu. Nakonec jsme se tuto aktivitu rozhodli realizovat také v rámci velkého projektu Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce, který realizuje město,“ říká vůdce kopřivnického skautského střediska Kryštof Hyvnar.
 
Program seniorské skautské družiny se nemá nijak zásadně lišit od programu skautských družin pro mládež. Má být zaměřen na přírodu, skauting, hry a zábavu, vše jen přizpůsobeno věku a kondici seniorských skautů. Bohužel zájem zatím nebyl takový, jak skauti doufali. Na zahajovací schůzku dorazili jen dva nadšenci, přitom, aby družina smysluplně fungovala, mělo by její schůzky navštěvovat minimálně šest nebo sedm zájemců. Skauti ovšem ani tak svůj nápad nechtějí pohřbít a první schůzka netradiční družiny pro věkem pokročilé skauty se uskuteční v úterý 18. září v šestnáct hodin odpoledne v centru Vanaivan pod Červeným kamenem. „Rozhodně budeme rádi, když se odhodlají přijít i další lidé. Není vůbec žádný důvod k obavám či ostychu. Program, který chceme připravovat, bude jistě zajímavý,“ láká Hyvnar. Koneckonců místní skauti už před časem realizovali velmi úspěšný kurz počítačové gramotnosti určený starším lidem.
 
Také mladí zájemci o skauting, kteří zmeškali zahajovací schůzku nového cyklu, nemusí čekat celý rok, aby se k Junákům přidali. Podle Hyvnara je ideální navštívit každý pátek po šestnácté hodině klubovnu v centru Vanaivan či v Katolickém domě a tam už se budoucí skauti dozvědí vše, co budou potřebovat.
 
Převzato: Kopřivnické noviny